Kız Öğrenci Yurdu Ankara

Kız Öğrenci Yurdu Ankara

Eğitim öğretim hayatındaki yaşanan gelişmelerden dolayı bugün yüzbinlerce kız öğrenci, diledikleri bölümü rahatlıkla okuyabilme şansına kavuştular. Tıptan mühendisliğe öğretmenlikten finans bölümlerine kadar çeşitli alanlarda aktif olarak eğitim hayatına katılan öğrenciler, kimi zaman bulundukları şehirde kimi zamanda Türkiye’nin diğer illerinde eğitimlerine devam etme şansını yakaladılar. Ailesinden uzaktaki bir şehirde okul kazanan kız öğrencilerin en büyük sorunsalı ise elbette güvenlik ve konaklama oldu. Ancak; gerek devlet yurtları gerekse de özel yurtlar, kız öğrencilerin eğitim hayatı ve güvenliği konusunda önemli bir sorumluluk üstlendi ve kız öğrencilerin geleceklerini şekillendirdiler. Bugün Ankara’da kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren binlerce yurt arasında en iyisi olmamızı ise her kız öğrencimizi kendi evladımız gibi benimsememize ve korumamıza borçluyuz. Ailelerin gönüllerini ferahlatacak çeşitli hizmetlerimiz ile bugün yüzlerce genç kızın eğitim hayatını idame ettirmesini sağlıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Geleceğiniz İçin Yanınızdayız

Kurumsal kaliteden ödün vermeden sizlere otel konforunda hizmet sunan Kız Öğrenci Yurdu Ankara olarak bizler; evinizin sıcaklığında konaklama fırsatı sunuyoruz. MPV KIZ ÖĞRENCİ YURDU olarak çevredeki tüm üniversitelere yakın bir muhitte olmamız sebebiyle tüm üniversite öğrencileri tarafından tercih ediliyor ve sunduğumuz diğer fırsatlar ile sizlerin beğenisini topluyoruz.

7/24 gece görüşlü kamera sistemimiz ile özel güvenlik hizmetimizi sunduğumuz siz değerli kız öğrencilerimize daima “güvende olduklarının” hissiyatını aşılamaya çalışıyoruz. Uzun süreli kameraların kayıt edilmesi ile de olası problemlerinizde sizlere yada yetkili mercilere hemen kayıtları açarak yardımcı oluyoruz.

Ortopedik özellikli yataklar ile donattığımız odalarınız her gün temizliyor ve haftada 1 olmak koşulu ile nevresimlerinizi değiştiriyoruz. Bunun yanı sıra her odada dahili telefon bulunduruyor ve olası durumlar için bizlere ulaşabilmenizi kolaylaştırıyoruz.

İnternet, fotokopi, dinlenme salonları, televizyon gibi çeşitli alanları da sizlerin kullanımına sunan MPV KIZ ÖĞRENCİ YURDU kız öğrenci Ankara yurdumuz, sizlerin boş zamanlarını da iyi bir şekilde değerlendirmenizi önemsiyor.

Profesyonel ve güler yüzlü personellerimiz ile kendinizi aile sıcaklığında hissetmenizi amaçladığımız MPV KIZ ÖĞRENCİ YURDU ankara kız öğrenci yurdumuz, M.E.B tarafından istenilen depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Böylece; deprem gibi bir doğal afet gerçeğine karşı da kendinizi güvende hissedebileceksiniz.

Üniversitelere yakınlığı ile bilinen Ankara kız öğrenci yurdumuz ihtiyaç duyduğunuz önemli noktalara da yakın mesafelerde yer almaktadır. Otogar, hastane, alışveriş merkezleri vb. gibi yerlere de konum olarak oldukça yakındır.

Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları Ankara | Kız Yurtlarının Size Sunacağı Avantajlar

Ankara kız yurdu MPV KIZ ÖĞRENCİ YURDU olarak bizler siz değerli aileler ve öğrencilere kız yurtlarımızda kalmanın ne gibi avantajlar getireceğinden bahsetmek istedik. Böylece; Ankara kız yurdu konusuna farklı perspektiflerden bakabilir ve tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz.

Sınırsız internet, güvenlik, oda temizliği gibi çeşitli avantajları olan kız yurdumuz diğer konularda da sizleri aşağıda detaylı olarak bilgilendirmektedir.

  • “Kız Yurdu Dışında Konaklama Yapmak Sorumluluk Demek”

Üniversite hayatı demek kuşkusuz ki birtakım sorumlulukların üstlenilmesi gerek. Okul başarısı, arkadaş iletişimi gibi çeşitli alanlarda sorumluluk sahibi olacağınız okul hayatınızda ailenizle birlikte kaldığınız taktirde üstlenmeniz gereken diğer sorumluluklar daha da hafifleyecektir. Ancak; ailenizden uzakta bir yerde eğitim alacaksanız ve konaklamak içinde ev kiralamayı düşünüyorsanız bir dizi sorumluluğunuzun olacağını bilmeli ve kabul etmelisiniz. Fatura tarihleri, aidat ödemeleri, çöp koyma saatleri, temizlik sorunsalı gibi çeşitli sorumluluklarla karşılacağınızı şimdiden kabul etmeli ve buna göre bir tercih yapmalısınız. Ayrıca, her şeyi sizin yerinize yapan anneniz de bu yeni evinizde olmayacağı için kuşkusuz ki tüm işler ve sorumluluklar size kalacak. “Ev arkadaşı alırım” düşüncesi ise oldukça şans işidir. Zira; zamanında ödenmeyen kiralar, temizlik sırasının aksatılması ve diğer kuralların aşılması gibi bir dizi problemle de yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Tüm bu sorunlarla uğraşırken bir yandan ödevleriniz, dersleriniz ve sınavlarınızla da ilgilenmek zorundasınız. Bu da hem fizyolojik ve psikolojik olarak sizi yıpratır. Ancak; Ankara kız öğrenci yurdunda kalmayı seçerseniz ev konforunuzda eğitim hayatınıza devam etme şansı yakalayabilirsiniz. Fatura, çöp, kira ve diğer tüm evle ilgili sorunların olmadığı yurt hayatı, eminiz ki sizin için en ideali olacaktır.

  • “Yurtta Kalarak Hayatı Yakalayın”

Özgürlüğünüzü kısıtlamadan yaşamak için kuşkusuz ki kız yurdunda kalmanız en doğru seçenek olacaktır. Zira; okulda başarılı olmak dışında bir sorumluluğunuzun olmaması sizin hayatı da yaşamanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin, kız yurdunda kaldığınız sürede temizlik yapmaz, ütü yapmaz, fatura ödemez, tadilatlarla ilgilenmek zorunda kalmazsınız. Çünkü, bunları sizin yerinize yapacak profesyonel insanlar daima çevrenizde olur. Böylece siz de yurtta kalarak ders dışındaki zamanlarınızda tiyatroya gidebilir, arkadaşlarınızla ders çalışabilir ve diğer faydalı etkinliklere katılabilirsiniz.

  • Bütçenizden Tasarruf Etme Şansı

Öğrenci olduğunuz süreç içerisinde elbetteki belirli bir bütçeniz olacak ve bütçeyi gerekli zaman dilimleri içerisinde tasarruflu bir şekilde kullanacaksınız. Ancak; kira, faturalar, tadilat masrafları gibi bir dizi ödenmesi gereken tutarlar; hem sizin hem de ailenizin bütçesini yorabilecektir. İşte bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve bütçenizden tasarruf etmek için MPV KIZ ÖĞRENCİ YURDU’nda kalmak sizin için en iyisi olacaktır.

WhatsApp'dan Ulaşın!
Bize Ulaşın
Yol Tarifi