Maltepe Kız Öğrenci Yurdu

Maltepe Kız Öğrenci Yurdu

Ankara’da üniversite kazandığınızda nerede kalacağınız konusunda arayış içine girmeniz gerekmiyor. MPV maltepe kız yurdu ev ortamınızı aratmayacak otel ortamında sizleri ağırlıyor. Sadece kız öğrencilerine hizmet veren yurtta, her ihtiyacınız düşünülerek, dizayn edilmiştir.

MPV Kız Yurdunun Özellikleri Nelerdir?

Kız yurdunun en büyük özelliği Ankara gibi merkezi bir konumda olmasıdır. ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı’na bağlıdır. Çağdaş ve modern bir yapıya sahiptir. Binanın her bölümünde 24 saat boyunca kesintisiz internete sahipsiniz. Aynı şekilde odalarda da gün boyu sıcak suyunuz akıyor.

Odalar, tek, üç ve dört kişilik olarak belirlenmiş. Ekonomik veya arkadaş durumunuza göre odanızı belirleyebilirsiniz. Bütün odalarda 24 saat boyunca internet ve sıcak suyunuz mevcuttur. Odalarda güvenlik açısından otomatik yangın söndürücü sistem bulunuyor.

Odaların Özellikleri Nelerdir?

Bazalı yatak, kilitli kıyafet dolabı, boy aynası, çalışma masası, sandalye ve kitaplık standarttır. Mobilyalar, klasik yurt mantığı eşyalardan farklı olarak son derece modern ve konforludur. Kendinizi evinizde ve hatta evinizden de daha rahat konumda hissedebilirsiniz.

Tekli odada sadece bir yatak bulunurken, diğer odalarda kişi sayısına göre yatak konuluyor. Tabi kişi sayısı artınca odanın genişliği de artırıyor. Kıyafet dolabınızda yedek olarak nevresim takımı, yastık, alez, çarşaf, pike ve yorgan bulunuyor. Odanızda 19” LCD televizyon bulunuyor. Uydu bağlantılı olduğu için istediğiniz kanalı rahatlıkla izleyebilirsiniz. Kapalı devre veya yurt dışı aramalar yapabilmeniz için telefon bulunuyor.

Odanızda tezgâh altı mini bir buzdolabı bulunuyor. Yiyecek ve içeceklerini buraya koyabilirsiniz. Banyonuzda banyo dolabı bulunuyor. Kişisel eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Hizmetler Nelerdir?

Kendinizi eğitiminize ve derslerinize verebilmeniz için maltepe kız öğrenci yurdu oda temizliği, yemek ve çamaşır hizmetlerini kendisi yürütüyor. Size de sadece derslerinize odaklanmak kalıyor.

Oda Hizmetleri; Günlük olarak odalar süpürülüp, paspaslanır. Belirli günlerde nevresim, çarşaf ve yastık kılıfları temizleriyle değiştirilir. Normal zaman dışında değişmesini istediğinizde dolabınızda bir takım yedek bulunuyor.

Etüt Odası; Vizelerinize, finallerinize çalışabileceğiniz modern etüt odası bulunuyor. Sessiz ortamda isterseniz sabaha kadar ders çalışabilirsiniz.

Kafeterya; Oda veya yurt arkadaşlarınızla ya da misafirlerinizle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir ortamdır. Konforlu ve ergonomik sandalyelerde oturup, güzel muhabbetler yapabilirsiniz.

Resepsiyon; lüks otellerin lobisini aratmayan resepsiyon bölümü, hem irtibat hem de güvenlik açısından önemlidir. Misafirleriniz ilk olarak resepsiyonla muhatap oluyorlar. Yurt personeli veya öğrencisi olmayan hiçbir kişi resepsiyonu ve döner kapıyı geçmeden diğer bölümlere erişemiyor.

Güvenlik; Yurt yönetiminin en büyük kriterlerinden biri öğrencilerin rahatlığı kadar güvenliklerinin sağlanmasıdır. Aileniz yurdun güvenlik sistemini görünce gözleri arkada kalmıyor. Ana kapıda ve dönerli kapıda parmak okuyucu bulunuyor. Ailenizle birlikte maltepe kız yurdu yaptırdığınızda parmak iziniz sisteme tanıtılıyor. Bundan sonra herhangi bir kart veya anahtar kullanmadan rahat girip çıkıyorsunuz. Sisteme parmak izi tanıtılmayan hiç kimse yurda giremiyor.

Kız Yurduna Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Öğrenci belgenizin olması,
  • Sabıka kaydınızın bulunmaması,
  • Sağlık Kurulu raporu,
  • Nüfus kimliğinizin fotokopisi ve 3 adet fotoğrafınız,
  • Yurda ait ilk aidatı yatırmış olmanız gerekiyor.

maltepe Kız Yurdunun Fiyatları Nasıldır?

Kız yurdunun, 2019 yılı erken kayıtları başladı. Size uygun maltepe kız yurdu fiyatları için yurt yönetimiyle irtibata geçebilirsiniz. İsterseniz yurdun internet sitesine girerek online kayıt da yaptırabilirsiniz. Online erken kayıt yaparak Ankara maltepe kız öğrenci yurdu fiyatları 2019 üzerinden indirim kazanabilirsiniz.

Kız yurdunun fiyatları seçeceğiniz oda kriterine göre değişiklik gösteriyor. Kızınızın tek kişilik odada kalmasını istiyorsanız, fiyat ona göre belirleniyor.

WhatsApp'dan Ulaşın!
Bize Ulaşın
Yol Tarifi